Okres letni sprzyja zwiedzaniu i podziwianiu, a jeśli zwiedzać
i podziwiać, to koniecznie należy zajść również do Archiwum, gdzie przygotowaliśmy dla Państwa aż 5 ciekawych wystaw dotyczących historii naszego państwa oraz regionu.
Zwiedzanie wystaw odbywa się w siedzibie Archiwum Państwowego w Koszalinie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.
Informacje na temat wystaw dostępne są w Czytelni Akt oraz pod nr telefonu 94 317 03 76.
„Wszystkie oblicza Archiwum w Koszalinie, czyli… Archiwum nie tylko aktami wypełnione” – wyjątkowa wystawa prezentująca najciekawszą dokumentację nieaktową z zasobu Archiwum Państwowego w Koszalinie. Pergaminy, pieczęcie, stemple, fotografie, diapozytywy, dokumentacja techniczna, kartograficzna, materiały ulotne i muzealia – to wszystko na jednej wspaniałej wystawie prezentowanej w budynku głównym Archiwum Państwowego w Koszalinie przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2.
„Jarocin w obiektywie bezpieki” – wystawa plenerowa wypożyczona dzięki uprzejmości Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi. Historię wyjątkowego festiwalu prezentujemy Państwu na murze wewnętrznym Archiwum, tworząc wyjątkowo klimatyczną przestrzeń. Tę wystawę po prostu należy zobaczyć na żywo!
„Z archiwum koszalińskiego rocka”
– wystawa powstała dzięki współpracy z panem Mariuszem Rodziewiczem, dziennikarzem, autorem bloga muzycznego GraMuzyka oraz organizatorem płytowych giełd muzycznych w Koszalinie. Dzięki żylce archiwisty pan Mariusz zgromadził wiele genialnych materiałów muzycznych obrazujących koszalińską scenę rockową od lat 80. Dzięki niemu też Archiwum Państwowe w Koszalinie wzbogaciło się o bardzo ciekawe nagrania i materiały, m.in. zespołów Ten Dollars i Gdzie Cikwiaty.
„MAMY TWOJĄ RODZINĘ! Czyli przewodnik po archiwum rodzinnym” – wystawa o tym, że wszyscy skończymy w archiwum – państwowym, społecznym bądź prywatnym 😉 Archiwa rodzinne to bardzo ważne i cenne zasoby, które doskonale obrazują wydarzenia lokalne, od tego jak zadbamy o własne archiwalia – zdjęcia, dokumenty i pamiątki rodzinne zależy, co będą wiedziały o nas przyszłe pokolenia.